Vjeruje se da je antička tvrđava prebogata zlatom i drugim dragocjenostima, skrivena negdje u blizini sela Rgotina u Srbiji.
Da li ju je prije pola stoljeća pronašao timočki Romeo, od kada je prava opsesija lovaca na blago sa svih strana. Još od preistorije Timeočke krajine i sve njene prirodne blagodeti mamile su razne plemena i narode, a iza njih su ostajala mnoga naselja i građevine.
Od svih njih, najveću pažnju izaziva stari rimski grad Argos, što zbog svoje monumentalne arhitekture, a još više zbog priča da je u njemu sakrivena golema količina zlata i drugih vrijednih dragocjenosti.
Argos je, kako kažu povijesni podaci, bio antička tvrđava locirana kod sela Rgotina, u okolici današnjeg grada Bora. Izgradili su je Rimljani, koji su svuda okolo imali rudnike i talionice. U kanjonu Borske rijeke bilo im je utočište u koje su se visokodostojnici povlačili noseći sve ono što su robovi svakodnevno kopali u obližnjim rudnicima ili ispirali iz zlatonosnih rijeka u istočnoj Srbiji.
Maštoviti drevni majstori izrađivali su nakit od topljenog plemenitog metala. Ono malo nakita koji su arheolozi borskog Muzeja rudarstva i metalurgije pronašli u okolici grada, pravi su juvelirski biseri i mame pozornost svakog posjetitelja tamošnje galerije.
Svi ti divni lanci, prstenje, naušnice, broševi, kopče i ukosnice za kosu koje su ukrašavale carske dame prije dvije tisuće godina, nađeni su kod Krivelju, petnaestak kilometara daleko od sela Rgotine. Tamo, gdje rijetki stari spisi samo uzgred spominju grad Argos, za sada nije bilo nalaza.
Mešutim, sve to ne obeshrabruje mještane okolnih sela, a ni avanturiste iz ostalih dijelova Srbije. Oni i dalje traže, jer je praksa pokazala da je najveći dio vrijednih arheoloških nalaza do sada, bio slučajno pronađen. Tek nakon toga išlo se u potragu za lokalitetima i otkopavali se temelji starih građevina.